EestiEnglishРусскийDeutschPolskiČeštinaNorwegianFrançais

Panustamine keskkonna hoidu on mõtteviisi küsimus

Jäätmevaba eluviisi ning selle poole püüdlemine on kogunud viimastel aegadel vägagi populaarsust ja inimeste poolehoidu. Paljud meist sooviksid oma valikutes olla järjest rohkem naturaalse eluviisi pooldajad. Et aidata ühiskonnal muuta oma tavapäraseid valikuid ja harjumusi, on vajalik samm-sammult neid muudatusi ellu viia ning rohkem valikuid sooritada keskkonnale mõeldes.

Keskkonnasõbralikkus ja säästlikkus on need 2 märksõna, mida valikuid tehes silmas pidada. On oluline, et meie otsused muutuksid sõbralikumaks nii riiete kui isiklike ning majapidamistarvete valikul, kuid ka laiemas mõistes, valides oma kodu sisekujundust ja materjale. Need aitavad luua ka tervislikuma sisekliima ruumidesse ning hoida meie elukeskkonda allergia ning tolmuvabana.

Mõtteviis hakkab tasapisi vallutama ka trendide maailma, naturaalsed materjalid on moes ja vägagi - sest need on vastupidavad ning ajatud. Jäätmevaba valiku juures mängib olulist rolli just materjal. Ka moesõbrad saavad oma interjööri loodussõbralikult värskendada, sest disainerite lemmikud on hetkel just looduslikud materjalid, viimistlused ja tekstuurid.

Puidukoda soovib omalt poolt kaasa aidata ning suurendada loodussõbralike materjalide mõju veelgi ning seda kogu maailmas. Meie puidu usku inimesed teevad omalt poolt iga päev samme ja jõupingutusi, et pakkuda parimat kvaliteeti ning puitu, kui ühte keskkonnasõbralikumat materjali, väga erinevates variatsioonides, toonides, profiilides.

Usume, et selles on suur panus, muutmaks mustreid ja mõtteviisi. Soovime puitu muuta sobivaks igale maitsele ning eelistusele, tahame läbi oma tegevuse viia puitu üha enam inimesteni ning nende kodudesse. Puit on alati hea valik, kuna see on vastupidav, seda saab kas taastada või taaskasutada ning anda sellele nii uus hingamine. Heaks näiteks puidu vastupidavusest on 100 aastat vanad puitmajad, mis on ikka ja jälle peale värskenduskuuri kaunid ja võluvad. Juhul kui taastamine pole võimalik, on see siiski 100% looduslikult lagunev materjal, mis ei jäta keskkonda jääke.

Puidul on oluline roll süsinikuringes ning see aitab vähendada kahjulikke keskkonnamõjusid, puit seob ja talletab süsinikku ning tasakaalustab seega kliimamuutusi. Puidu kasutamine aitab asendada fossiilsete kütuste kasutamist ning hoida keskkonda.

Kasutame ka puidu viimistlemisel vesialuselisi värve, lakke ja vahasid, mis on tervise- ning keskkonnasõbralikud. Proovime oma tootmises keskkonnasõbralikku mõtteviisi ka ise järgida ning rohkem jäätmevaba eluviisi poole pürgida.

Meie sortimendist leiab iga inimene just endale sobivad tooted nii välis- kui ka siseviimistlusse. Tahame viia puidu kasutamise uuele tasandile ning selle erilisust esile tuua!

 

#ecological #ecofriendly #wood #timber #naturalmaterials #naturalhomes

Veebitehas