EestiEnglishРусскийDeutschPolskiČeštinaNorwegianFrançais

Vanutamine

Uue CEFLA 6-pealise harjamis-lihvimisseadme paigaldamisega meie viimistlusliinile saame nüüd vanutatud ehk harjatud pinnaviimistlust kombineerida erinevate pinnakatetega nagu näiteks metallikvärvid, et luua erinevaid vanutamise ja pinnaviimistluse kombinatsioone, mis tooksid hästi esile vanutamise tulemusel tekkiva puidustruktuuri.

Cefla

 

Harjatud ehk vanutatud lauda võib kasutada välisviimistluses, kus see pinnatöötlus annab lisaks visuaalsele efektile ka praktilise eelise, sest värvimisel on vanutatud pinna nakkeomadused võrreldavad peensaetud laua nakkeomadustega, seega ka värvikihi eluiga on võrreldav peensatud voodrilaua värvikihi elueaga.

Vanutatud laud on võrreldes peensaetud lauaga küll oluliselt kallim täiendava lisatöötluse tõttu, kuid hea alternatiiv neile, kellele ei meeldi "kareda" ehk saepinnaga laua välimus.

Oluliselt rohkem võimalusi ja mänguruumi annab vanutatud voodrilaud aga hoopis siseviimistluses.

Üheks heaks vanutatud pinna rõhutamise võimaluseks lisaks metallikvärvidele on kontrastvärvide kasutamine. Kontrastvärvimine tähendab seda, et peale vanutamist kaetakse voodrilaud kahe erineva värvitooniga ja seejärel teostatakse järellihvimine, millega vanutatud puidu reljeefselt pinnalt pealmine värvikiht maha lihvitakse ning paljastub alumine värvikiht, mis on teist tooni. Tekkiv kahetooniline muster on puidu struktuuri sarnane ja rõhutab hästi vanutatud pinda. Kontrastvärvimist saab tellida nii katvate pinnavärvidega (näiteks must+valge / valge+must), lasuurvärvidega või katvate pinnavärvide ja lasuurvärvide kombinatsioonina (näiteks valge kattev värv all ja oliiviroheline või kohvipruun lasuurvärv peal).

 

Võimalused on lõputud, saatke meile idee ja me teeme selle teoks.


Veebitehas